Onlinetelka – televízia na webe. Ako ju sledovať?

Vedeli ste vôbec o tom, že televíziu môžete sledovať aj online, teda na internete? A to na mnohých rôznych stránkach, pričom na väčšine z nich je táto služba úplne zdarma. Sledovať tak môžete nielen slovenské, ale aj české, maďarské, nemecké, či dokonca aj britské alebo niektoré americké televízie. Ako na to?

Kde sledovať televíziu online?

Na sledovanie onlinetelky máte v podstate dve možnosti. Buď navštívite priamo stránky konkrétnej televízie, kde si jej program spustíte z archívu. Za takéto služby sa však väčšinou platí. Alebo navštívite iné webové stránky, ktoré ponúkajú sledovanie viacerých televízií zdarma. Poďme si tieto možnosti trošku priblížiť.

  • Onlinetelka na stránkach konkrétnej televízie

Pozrime sa bližšie napríklad na stránky našej najsledovanejšej televízie Markíza. Aj tu si určité programy môžete pozrieť z archívu celkom zdarma. Napríklad veľmi obľúbený „markizácky“ seriál Horná Dolná, či reality show Ostrov, si pozriete z archívu kedykoľvek budete chcieť. No existuje aj druhá možnosť. Tou je, že televízne programy nebudete sledovať z archívu, ale budete ich jednoducho sledovať naživo. To je tá pravá onlinetelka! No za takéto služby si už musíte priplatiť. Na spomínaných stránkach TV Markíza sa jedná o onlinetelku prostredníctvom služby Voyo. Zaregistrujete sa ako nový užívateľ a na sedem dní si túto službu môžete vyskúšať zdarma. Ak sa Vám takáto onlinetelka zapáči, uhradíte mesačný poplatok a sledujete ďalej! Naopak, televízia Joj ponúka sledovanie svojich programov online celkom zadarmo. Stačí nakuknúť na joj.sk.

  • Onlinetelka na iných stránkach

Službu onlinetelka ponúkajú aj iné weby. K najobľúbenejším patria napríklad spustit.sk, spusti.net, zapnito.sk, či livestreaming.cz. Nájdete tu ponuku mnohých slovenských, ale aj zahraničných televízií, ktoré môžete pozerať online a zdarma. Zväčša je však potrebné nainštalovať si prehrávač. Ten si však nainštalujete veľmi jednoducho, podľa návodu na konkrétnom webe a takisto celkom zdarma.

Vyskúšajte teda sledovanie onlinetelky zadarmo aj Vy. Je to naozaj celkom jednoduché a navyše veľmi pohodlné!

 

Autorské právo: antonioguillem / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár